JAK USTRZEC SIĘ PRZED WŁAMANIEM NA DZIAŁCE?

Włamanie na działce

Działka to miejsce, w którym wypoczywamy i hodujemy warzywa czy owoce. Często jest to także składzik narzędzi ogrodniczych, przechowalnia letnich mebli ogrodowych czy innych akcesoriów. Przedmioty, zgromadzone na działce stają się niejednokrotnie łupem złodziei. Złodzieje nie tylko okradają ogródki działkowe, ale również wyrządzają wiele szkód, włamując się na teren posesji. Aby się przed tym ustrzec, należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie, które przeszkodzi potencjalnym rabusiom w wejściu na teren działki.

CHOWAMY SPRZĘT I ODWIEDZAMY NASZĄ DZIAŁKĘ – ZABEZPIECZENIE DRZWI

Warto pamiętać, aby wszelkie narzędzia ogrodnicze były zawsze schowane i dobrze zamknięte, gdy nie ma nas na działce. Opuszczając ogródek należy dobrze zamknąć wszystkie okna i drzwi, na zamki w drzwiach lub na kłódki. Warto także, od czasu do czasu, zaglądać na działkę – również w miesiącach zimowych – sprawdzać, co się na niej dzieje. Jeśli nie ma takiej możliwości, zlećmy dozór zaufanej osobie, która albo zamieszkuje w pobliżu działek albo też jest właścicielem jednej z nich i często zagląda w to miejsce. Aby uniknąć włamań i wizyt złodziei, bądź osób bezdomnych, koniecznie trzeba zadbać o właściwe zabezpieczenie drzwi oraz ogrodzenia działki. Pomocy warto poszukać w specjalistycznych sklepach i u fachowców, zajmujących się usługami ślusarskimi.

WŁAŚCIWE I SOLIDNE ZABEZPIECZENIE ALTANKI

Jeśli nie chcemy, aby ktoś obcy dostał się na teren naszej działki, to zainwestujmy w wysokie ogrodzenie i solidną furtkę, zamykaną na mocną kłódkę. Płot nie powinien być niski, wykonany ze słabej jakości materiału czy posiadający jakieś luki. Wysokość musi utrudniać sprawcom swobodne przeskoczenie przez ogrodzenie. Warto także zdecydować się na dobrej jakości drzwi, które utrudnią wejście do wnętrza pomieszczenia. Bezpieczne drzwi nie muszą być bardzo drogie i markowe, ale przede wszystkim powinny być solidnie wykonane. W drzwiach warto zainstalować porządny zamek antywłamaniowy. Większym kosztem jest już instalacja rolet antywłamaniowych czy krat w oknach. Osoby, których nie stać na dobry zamek do drzwi lub inne, wyżej wymienione zabezpieczenie, mogą zdecydować się na tańszy produkt, ale również dobrze zabezpieczający, jaki jest wspomniana już kłódka. Musi jednak być wykonana z trwałych materiałów, odpornych na włamanie i korozję.

ZADBAJ O BEZPIECZEŃSTWO SWOJEGO MIENIA!

Każdy posiadacz ogródka działkowego powinien należycie zadbać o jego zabezpieczenie. Pamiętaj, że ta kwestia jest równie ważna, jeśli nie bardziej nawet, niż odpowiednia pielęgnacja kwiatów na działce. Jeśli nie postarasz się o zminimalizowanie ryzyka włamania, to możesz boleśnie odczuć jego skutki. Wówczas posiadanie działki może przestać być przyjemnością, a stać się udręką.