JAK ZABEZPIECZYĆ SAMOCHÓD PRZED WŁAMANIEM I KRADZIEŻĄ?

Awaryjne otwieranie samochodów

WŁAMANIA DO SAMOCHODÓW

Samochód to w dzisiejszych czasach podstawowy środek transportu. Swobodne przemieszczanie się z jednego miejsca na drugie jest niezbędne i pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Utrata auta bywa poważnym utrudnieniem i często zupełnie destabilizuje codzienny harmonogram zajęć. Włamania do samochodów to codzienność. Jednakże często my sami, jako właściciele samochodów, przyczyniamy się do tego, że nasze auto staje się łatwym łupem. Dlatego też kluczową kwestią jest zadbanie o właściwe zabezpieczenie przed włamaniem do naszego pojazdu, w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko jego straty.

WYBÓR ODPOWIEDNIEGO MIEJSCA PARKINGOWEGO

Wielu posiadaczy samochodów pozostawia swoje pojazdy na noc, w miejscach nieuczęszczanych, zazwyczaj parkując auto w ciemnych uliczkach czy na skwerach osiedlowych. Tłumaczymy to często niechęcią do wydawania pieniędzy na parking strzeżony. Jednakże, zdaniem Komendy Policji, działając w taki sposób popełniamy kardynalny błąd i narażamy swój samochód nie tylko na kradzież, ale również i na zdewastowanie. Jeśli w okolicy, którą aktualnie zamieszkujesz, nie ma parkingu, to ostatecznie możesz pozostawiać swój samochód przed swoim blokiem, ale tylko w widocznym i dobrze oświetlonym miejscu. Najlepiej niedaleko w miejscu widocznym z okien Twojego mieszkania. W przypadku, gdy jesteś właścicielem posesji prywatnej, za każdym razem odstaw swoje auto do garażu, wyposażonego w zamki antywłamaniowe. Jeśli nie posiadasz garażu, to samochód zaparkuj w taki sposób, aby znajdował się, jak najbliżej Twojego domu. W żadnym wypadku nie pozostawiaj otwartej bramy wjazdowej.

ZATRZAŚNIĘTE KLUCZYKI W AUCIE – BEZPIECZNA PODRÓŻ SAMOCHODEM

Za każdym razem, kiedy wysiadasz ze swojego pojazdu, obojętnie czy pozostawiasz samochód na kilka minut czy też na kilkanaście godzin, powinieneś zabierać z niego, ze sobą wszystkie ważne dokumenty, portfel, a także potencjalne „wabiki” – sprzęty elektroniczne (laptopy, tablety, aparaty fotograficzne), nesesery oraz walizki. Po każdorazowym wyjściu z samochodu uruchamiaj autoalarm lub inne zabezpieczenia. Dbaj o to, aby nigdy nie pozostawiać kluczyków do Twojego samochodu w miejscach publicznych, a w domu przetrzymuj je w schowku. Sprawdzaj dokładnie, czym otwierasz swój samochód. Wiele razy zdarzyło się, że w pośpiechu ktoś blokuje lub uszkadza stacyjkę, ponieważ próbuje uruchomić swoje auto… kluczami od mieszkania. Pamiętaj także, aby przed wyjściem z samochodu nie pozostawiać kluczyków w stacyjce. Zatrzaśniecie kluczy w aucie lub w bagażniku, to częsty problem wielu kierujących pojazdami. W przypadku, gdy ktoś włamał się do Twojego pojazdu, nie próbuj samodzielnie otwierać zamka lub naprawiać powstałych szkód. Od razu wezwij specjalistów. Zespół pogotowie zamkowe. skutecznie, szybko i fachowo pomoże Ci wymienić uszkodzone zamki w samochodzie lub odblokować stacyjkę. W przypadku, gdy zgubiłeś swoje kluczyki do auta lub też potrzebujesz zapasowego kompletu, również możesz skorzystać z naszych usług.

Pamiętaj, że Twoje roztargnienie lub nieuwaga może bardzo ułatwić kradzież lub włamanie do Twojego pojazdu. Taki błąd może Cię sporo kosztować!