POLICJA RADZI JAK ZABEZPIECZYĆ MIESZKANIE

Otwieranie zamków w drzwiach

Mieszkanie to z reguły dorobek naszego życia. To tam zazwyczaj przechowujemy kosztowności, cenne pamiątki, gotówkę, a także sprzęty elektroniczne, często te wysokiej klasy. Włamania do mieszkań zdarzają się bardzo często. Coraz bardziej powszechna staje się także kradzież z włamaniem. Aby należycie ochronić swój dobytek należy zastosować się do kilku najbardziej podstawowych porad policji, które z pewnością pomogą w odpowiednim zabezpieczeniu Twojego mieszkania.

ODPOWIEDNIE ZAMKI DO DRZWI – SKUTECZNĄ PRZESZKODĄ DLA INTRUZA

Wiele osób popełnia błąd i w ogóle nie dba o to, aby zaopatrzyć się w dobrej jakości zamki do drzwi. Paradoksem jest to, że inwestujemy w drogie akcesoria do mieszkania czy zabudowę szaf, zaś w ogóle nie pamiętamy o zakupie takich produktów, jak: drzwi antywłamaniowe oraz solidne zamki do drzwi czy wkładki do zamków. Niestety, według statystyk policyjnych, aż 55% włamań, dokonywanych jest właśnie przez drzwi wejściowe. Jeśli posiadamy nieatestowane i nietrwałe drzwi oraz zamki, to złodziej pokona je w zaledwie kilku minut, nawet przy pomocy zwykłego śrubokręta.

CZYM POWINIEN CHARAKTERYZOWAĆ SIĘ BEZPIECZNY ZAMEK?

Dobrej jakości zamki antywłamaniowe są nie tylko estetyczne, ale także trwałe i wykonane z najwyższej klasy materiałów. Zarówno zamki, jak i drzwi antywłamaniowe powinny pochodzić tylko od dobrych producentów i posiadać rekomendację Laboratorium Badań Mechanicznych Urządzeń Zabezpieczających Instytutu Mechaniki Precyzyjnej oraz Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji. W celu odpowiedniego zabezpieczenia Twojego mieszkania można zastosować zamki wpuszczane, które są montowane w zewnętrznych drzwiach wejściowych i drzwiach wewnętrznych. Powinny być one jednak połączone z takimi elementami, jak: najlepszej jakości wkładki do drzwi oraz szyldy antywłamaniowe. Można dodatkowo użyć zamków nawierzchniowych, które montowane są w drzwiach wejściowych mieszkań. Ich montaż polega na przytwierdzeniu bezpośrednio na skrzydle drzwiowym. Takie zabezpieczenie będzie chronić przed potencjalnym włamaniem oraz sforsowaniem Twoich drzwi wejściowych. Wiele osób decyduje się na zastosowanie obu typów zamków. Gwarantuje to 100% bezpieczeństwo.

SKONSULTUJ SIĘ ZE SPECJALISTAMI

Jeśli potrzebujesz porady, związanej z właściwym zabezpieczeniem swojego mieszkania, to pogotowie zamkowe z przyjemnością pomoże Ci wybrać odpowiedni produkt, który spełni Twoje oczekiwania i zapewni Ci spokój oraz bezpieczeństwo. Działamy w systemie A-Z – doradzamy, sprzedajemy, montujemy oraz serwisujemy.

ZABEZPIECZENIA ELEKTRONICZNE

Technologie XXI wieku sprawiły, iż mechaniczne zabezpieczenie mieszkania może być zastąpione, równie niezawodnym, zabezpieczeniem elektronicznym. Jest to prosty, ale zarazem genialny sposób na ochronę Twojego lokum. Wkładka elektroniczna pozwala zapomnieć o noszeniu przy sobie kluczy, bowiem drzwi otwierasz za pomocą urządzeń mobilnych – np. smartfona.

Pamiętaj, że tylko właściwe zabezpieczenie Twojego mieszkania pozwoli na ograniczenie ryzyka włamania.